od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
Strona główna O Alteri Zespół Alteri Przyjaciele Nasze banery
 
 
O Alteri

Pies od tysięcy lat jest wiernym przyjacielem i pomocnikiem człowieka. Pragniemy nadać nowy sens tej szczególnej więzi. Naszym nadrzędnym celem jest budowanie wyjątkowego partnerstwa pomiędzy ludźmi i psami.

Dążymy do tego, by:

  • obecność psa przy boku człowieka była zauważona, doceniona i wykorzystana,
  • więź, jaka powstaje między człowiekiem a psem, była budowana w oparciu o wzajemne zrozumienie, szacunek i zaufanie,
  • Alteri było źródłem rzetelnej wiedzy kynologicznej i wyróżniało się wysokimi standardami działania.

Nasza historia

Trudno powiedzieć kiedy zaczyna się tak na prawdę Alteri. Najpierw była grupa dyskusyjna PSY (bodajże pierwsza polskojęzyczna grupa dyskusyjna psiarzy). Z niej wyłoniła się grupa dyskusyjna KLIKER, założona przez Barbarę Waldoch i skupiająca ludzi zainteresowanych szkoleniem psów w oparciu o pozytywne wzmocnienie i z zastosowaniem klikera. Fascynacja potencjałem psa oraz możliwościami jakie niesie nowa technika szkoleniowa zrodziły chęć popularyzacji metody oraz wykorzystania psa do pomocy osobom z niepełnosprawnoścą ruchową. Kiedy w 2002 roku powstało Stowarzyszenie Terapii Wspomagającej "Alteri" mało kto w Polsce słyszał o psach asystujących. Trzy lata póżniej stowarzyszenie przekształciło się w fundację, a od 2009 r. Alteri kontynuując swoją misję, funkcjonuje jako samofinansująca się instytucja szkoleniowa. W zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnością współpracujemy z Fundacją Pomocna Łapa kształcąc instruktorów szkolenia psów i psy asystujące. Utrzymujemy także kontakty z innymi firmami i organizacjami propagującymi pozytywne metody szkoleniowe, popularyzującymi funkcje terapeutyczne psów i propagującymi wizerunek psa tak pracującego, jak i będącego przyjacielem rodziny.

Od 2013 roku nasze kursy ze względu na na wysoki poziom szkoleń prowadzonych w oparciu o wiedzę o zachowaniu zwierząt zawartą w piśmiennictwie z zakresu etologii objęte są patronatem Polskiego Towarzystwa Etologicznego.

 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017