od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
Strona główna O Alteri Zespół Alteri Przyjaciele Nasze banery
 
 
Zespół Alteri
    
Alteri to pierwsza szkoła promująca metodę pracy z psami opartą o pozytywne wzmocnienie i pierwszą która prowadziła kursy instruktorskie dla trenerów psów. Dziś jesteśmy dumni, mając tak wielu kontynuatorów.
     
Nasze bogate doświadczenie jest sumą doświadczeń zespołu Alteri, Trenerów i Istruktorów Szkolenia Psów, którzy nieustannie wkładają swoją pracę w jej ciągłe doskonalenie:
        
 

Agnieszka Orłowska -
 
Autorka artykułów dotyczących psów w prasie codziennej i specjalistycznej. Prowadząca cykl programów w TV Kraków pt. "Szczekać każdy może" oraz uczestniczka audycji radiowych. Twórczyni pierwszej polskiej internetowej listy dyskusyjnej o tematyce kynologicznej PSY. Prelegentka seminariów i konferencji polskich i międzynarodowych o tematyce kynologicznej.
Instruktor warsztatów pracy z psem licznych na szkoleniach, obozach, zlotach i zjazdach klubowych oraz dogoterapeutycznych.
Od 1989 r. organizuje i prowadzi szkolenia psów w oparciu o swój autorski program szkoleniowy "Podstawy Pracy z Psem (PPP)".
Asystent kynologiczny Związku Kynologicznego w Polsce (próby pracy psów obrończych i na wystawach przy ocenie psów dogowatych (1992 r.)
Członek założyciel i przewodnicząca Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej "ALTERI" (2002-2005 r.), następnie członek zarządu i prezes Fundacji Alteri (2005-2009 r.), szkolącej psy asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową. Instruktor szkolenia psów asystujących.
Twórczyni  pierwszego  w Polsce autorskiego programu kursu dla przyszłych trenerów i instruktorów szkolenia psów metodą opartą o wzmocnienie pozytywne. Od 2002 r. przygotowała, i nadal  przygotowuje,  do samodzielnej pracy wielu trenerów i instruktorów, właścicieli renomowanych szkół dla psów w Polsce. Z uwagi na wysoki poziom szkoleń opartych o wiedzę o zachowaniu zwierząt, kursy Alteri prowadzone według programu Agnieszki Orłowskiej objęte są patronatem Polskiego Towarzystwa Etologicznego (2013 r.).  
Instruktor i autorka programu cyklu szkoleń "Przygotowanie do Prowadzenia Psa w Dogoterapii" (2005/6 r.) oraz kursów specjalistycznych dla weterynarzy VET-SET (2006 r.) i hodowców PET-SET (2007 r.)
Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego (od 2006 r.)
Współrealizatorka pilotażowych programów: socjoterapeutycznego dla młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych "Stado bez kitu" oraz edukacyjnego dla dzieci i młodzieży "Podchody z psem". (2009 r.)
Popularyzatorka behawioralnych metod pracy z psem opartych o wzmocnienie pozytywne.

Od 2002 r. prowadzi kursy dla przyszłych trenerów i instruktorów szkolenia psów. - zobacz absolwentów

   
 

Elżbieta Okoń -

Pracą z psami zajmuje się  od 1996 roku.
Członek Związku Kynologicznego w Polsce (2003-2016). Hodowca rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever.
Członek założyciel Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej "ALTERI" (2002 r.), później Fundacji Alteri szkolącej psy asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową. W wolnym czasie udziela konsultacji, przygotowuje i szkoli psy dla potrzeb produkcji telewizyjnych, filmowych, reklamowych i promocyjnych (od 2004 r. stała współpraca z Agencją Artystyczną "Media Show Studio", potem Impresariatem Filmowym "STARS").
Propagatorka aktywnego spędzania czasu z psem z wykorzystaniem jego naturalnych predyspozycji.
Prywatnie właścicielka i przewodnik 4 psów:  Owczarka Francuskiego, dwóch Retrieverów z Novej Szkocji oraz suki rasy Labrador Retriever.

o sobie
Szeroko rozumiana kynologia i psy to moja praca.  Retrievery to moja pasja.
Przez wiele lat działam w sekcji   retrieverów  Krakowskiego Oddzialu  ZKwP
Jestem  trenerem i  instruktorem szkolenia psów. W Krakowie prowadzę Szkołę dla Psów "Alteri" .  
Jestem  także  inicjatorką i zalożycielką  Working Retriever Club w Polsce.
 

Od  2006 roku, z moimi psami startuję w  konkursach, zawodach, próbach i testach pracy retrieverów w Polsce i za granicą. 
Aktualnie trenuję i z sukcesami startuję w Working Testach (klasa S - OPEN) z  moją  młodą  labradorką  o imieniu  Amadorado. Trenuję głównie w Czechach,  ale także w Austrii i na Węgrzech.  
zobacz osiągnięcia ->

   
 

Olga Wajdowicz -

Członek ZKwP od 1995 r., asystent kynologiczny ZKwP specjalność Pinczery i Sznaucery. Z wyksztalcenia magister prawa.
Hodowca psów rasy sznaucer olbrzym pieprz i sól - hodowla Ekstrawagancja FCI (od 1998 r.) - ze swoimi psami zdobyła najważniejsze tytuły: Młodzieżowy Zwycięzca Świata, Zwycięzca Świata Weteran, Interchampion, Zwycięzca Europy Środkowo-Wschodniej, Champion Polski, Zwycięzca Klubu.
Rodzinne tradycje ułańskie i kynologiczne musiały być kontynuowane. Świadomą pracą z psami zajmuje się od 1995 roku szkoląc najpierw swoje psy w zakresie podstawowego posłuszeństwa, pracy z wykorzystaniem klikera, pracy węchowej, przygotowując do egzaminów PT i testów psychicznych, a następnie po wielu latach zdobywania doświadczenia, poszerzania umiejętności i wiedzy, robiąc z pasji swój zawód. O sobie mówi żartobliwie "prawnik, który zszedł na psy".
Pasjonatka pracy węchowej psów, szczególnie tropienia użytkowego - przygoda z tym sportem trwa od 2011 roku i stale się pogłębia.
Chciałaby aby każdy, kto decyduje się na wzięcie pod swój dach psa, był jego świadomym opiekunem i partnerem. Kładzie nacisk na zrozumienie potrzeb psów, dobry wybór psa pod kątem możliwości i oczekiwań, a także wzajemną relację i komunikację.
Udział w seminariach, szkoleniach, warsztatach, godziny spędzane na czytaniu, oglądaniu filmów, dyskusjach to nieodzowny element życia i pracy związanej z psami.
W Alteri prowadzi zajęcia dla szczeniąt, kursy grupowe PPP, Rally-o i grupę tropienia użytkowego. Udziela lekcji przygotowania do wystaw oraz indywidualnych konsultacji.
Prywatnie przewodniczka 3 sznaucerek olbrzymek, z którymi trenuje tropienie użytkowe, Rally-o oraz bierze udział w dogtrekkingach.

   
 

Agata Maciąg -

od 1999 r. (Holandia) szkoli psy w zakresie podstawowego posłuszeństwa.
Członek Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej "ALTERI",  później w  Fundacji Alteri pracowała jako wolontariusz i pracownik socjalny, koordynując pracę z psami asystującymi oraz ich proces przekazywania osobom z niepełnosprawnością ruchową.  Brała udział w szkoleniu psów asystujących.
Ukończyła kurs "Przygotowanie psa do pracy w dogoterapii" (2005 r.)

Właścicielka boksera Ediego i boston terierki Merlin.

Pasjonatka szkolenia psów ras małych i miniaturowych.

   
 

Roma Szafraniec -

Biolog, zootechnik. Przygodę ze szkoleniem psów rozpoczęła od pracy z psem Maksem, adoptowanym ze schroniska.
Od 2009 r. asystuje na Kursach Trenerskich dla właścicieli psów.

Krzewi ideę psa towarzyszącego człowiekowi realizując programy Pies Partner, Pies w Wielkim Mieście. Popularyzuje warsztaty z zakresu techniki kształtowania zachowań psów z wykorzystaniem klikera.

Włascicielka dwóch psów : adoptowanego Maksa i springer spanielki Poli

Pasjonuje się obedience i agility.

     
Nieustające i systematyczne aktualizowanie wiedzy oraz podnoszenie kwalifikacji jest stałym elementem naszej pracy. Przejawia się to stałym uczestnictwem instruktorów Alteri w seminariach i warsztatach kynologicznych prowadzonych przez specjalistów w swoich dziedzinach:  
     
  Seminarium Turid Rugaas (Norwegia) "Sygnały uspokajające" 2000
  Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa ,,Człowiek niepełnosprawny - rodzina i praca" 2003
  Międzynarodowa Konferencja Naukowa 'Dogoterapia a realia dnia dzisiejszego' 2004
  Międzynarodowe Seminarium "Psy dla niepełnosprawnych" 2005
  Kongres Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt 2005
  Kongres Polskiego Towarzystwa Etologicznego "Zachowanie - Fizjologia - Środowisko" 2006
  Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Psycho-Tropy, czyli przegląd ścieżek terapeutycznych" 2007
  Konferencja "Animaloterapia, moda czy metoda" 2007
  Seminarium Inki Sjosten (Szwecja) - Szkolenie psów metodami pozytywnymi 2008
  Seminarium  Turid Rugaas (Norwegia) "Szczenięta i młode psy - sztuka dorastania" 2009
  Seminarium Sheili Harper (Wielka Brytania) "Agresja smyczowa" 2010
  Sympozjum Polskiego Towarzystwa Psychologii Behawioralnej  - Uniwersytet Jagielloński  2010
  Seminarium prof. Raymonda Coppingera (USA) "Rozwój i ewolucja psowatych" 2010
  Seminarium Raili Halme (Finlandia) "Jak być dobrym przewodnikiem psa" 2010
  Seminarium Raili Halme (Finlandia) "Punkt dziennej opieki nad psami" 2010
  Warsztaty węchowe Inki Sjosten (Szwecja) 2010
  Seminarium Alexy Capry (Włochy) "Komunikacja psów" 2010
  Sympozjum naukowe "Mechanizmy zachowań zwierząt oraz możliwości ich modelowania" Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 2010
  Warsztaty Pet Dog Trainers of Europe - "Puppy at home - how to raise a happy dog" - Raili Halme (Finlandia) 2010
  Warsztaty Pet Dog Trainers of Europe - "Fearful dog on leash..." - Raili Halme  (Finlandia) 2010
  Seminarium profesora Ray'a Coppingera "Historia naturalna psowatych, rozwój ewolucyjny, inteligencja, emocje i zachowanie się psów. 2010
  Seminarium Alexy Capry (Włochy) "Rehabilitacja psów agresywnych" 2011
  Warsztaty obedience Agnieszka Boczula (Polska) 2011
  Seminarium "Energia i motywacja" Anders Hallgren (Szwecja) 2011
  Warsztaty dla retrieverów Leszek Siejkowski, Władysław Hoff (Polska) 2011
  Warsztaty dla retrieverów Leszek Siejkowski, Władysław Hoff (Polska) 2011
  Seminarium profesora Clive'a Wynne'a "Najnowsza wiedza na temat pochodzenia, zachowania i procesów poznawczych psów". 2015
  Seminarium Dr Roberta Falconera-Taylora "Emocjonalność psów i kotów, problemy behawioralne i terapia - aspekty praktyczne w praktyce weterynaryjnej i pracy behawiorysty zwierząt" 2016
 
Współpracujący z Alteri instruktorzy i specjaliści:
     
 

Warszawa
Grzegorz Duda i Piotr Wojtków

Instruktorzy Szkolenia Psów Alteri. Swoją wiedzę i umiejętności w zakresie szkolenia psów zdobyli w Alteri.

Wspólnie założyli i prowadzą szkołę dla psów "DOGadajcie się" w Warszawie

   
 

Wrocław
Dominika Kołodziej -

Instruktor Szkolenia Psów, kwalifikacje w zakresie szkolenia psów zdobyła w Alteri. Prowadzi zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz jest sędzią na egzaminach podczas Kursów Instruktorskich. Uczestniczka kursu dla instruktorów International Dog Trainers School prowadzonego przez Turid Rugaas, ponadto uczestniczy w seminariach kynologicznych prowadzonych przez specjalistów w zakresie zachowania się psów.

We Wrocławiu prowadzi własną szkołę "Szczęśliwy Pies", którą stworzyła z myślą o wszystkich opiekunach, którym zależy na zbudowaniu silnej więzi z psem, opartej na wzajemnym zrozumieniu i zaspokojeniu potrzeb. Pragnie, żeby efektem tej relacji było harmonijne, szczęśliwe i bezproblemowe życie z psem.

   
 

Kraków
Paweł Stefanowicz -

lekarz weterynarii

 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017