od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
Kurs instruktorski Alteri FAQ Fotogalerie Rekomendacje Trenerzy i Instruktorzy Alteri
 
 
tresura w grupie psów
warowanie z rozproszeniem
waruj w grupie psów
golden
posłuszeństwo
Kurs instruktorski Alteri - FAQ
Czy uczestnicząc wcześniej w kursie trenerskim Alteri, a nie mając zdanego egzaminu, można teraz przystąpić do kursu instruktorskiego?

Tak, obecna formuła daje taką możliwość.

 
Czy kursy instruktorskie Alteri odbywają się w innym trybie niż kilkudniowe zjazdy, np. cztery razy po 7 dni?

Tak krótkie zjazdy kursu mają największą efektywność jeśli chodzi o pracę psów. Trzeciego i w kolejne dni psy są już mocno zmęczone i zestresowane pobytem w obcym miejscu w towarzystwie obcych ludzi i innych psów i nauka idzie im gorzej.  Co więcej, program kursu zakłada przygotowanie psa do egzaminu praktycznego, co wiąże się z pracą przewodnika i psa pomiędzy zjazdami i przygotowywaniem psa ze zjazdu na zjazd od wykonywania coraz trudniejszych zadań, czego nie da się osiągnąć w ciągu 4 zjazdów.
Odstępy pomiędzy zjazdami wynoszą raz 1,2 lub 3 i więcej tygodni i są podyktowane ilością ćwiczeń jakie zespół człowiek-pies musi przepracować samodzielnie w domu.

 
Czy Alteri zapewnia przejezdnym zakwaterowanie z psami na czas kursu?

Zakwaterowanie i wyżywienie uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie w zależności od preferencji co do standardu. Z naszej strony w mailu organizacyjnym podajemy Państwu listę pobliskich placówek przyjmujących gości z psami.

 
Czy na wszystkich zjazdach obecność psa jest konieczna?

Tak. Każdego dnia zjazdu odbywają się zajęcia praktyczne polegające na analizie indywidualnej pracy zespołu człowiek-pies. W przerwach, kiedy psy odpoczywają, zajmujemy się teorią w zakresie koniecznym do zrozumienia procesów jakie zachodzą podczas naszej pracy z psami.

 
Co robi wolny słuchacz (bez psa) podczas zajęć praktycznych?

Podczas zajęć praktycznych uczestnicy kursu pojedynczo prezentują swoją pracę z psem, która jest szczegółowo analizowana przez pozostałych uczestników oraz przez instruktora prowadzącego. Tym sposobem możemy dokładnie obserwować zachowania rozmaitych psów i dobierać najbardziej adekwatne dla danego osobnika metody postępowania. Ta wiedza pozwala wolnemu słuchaczowi dobrać odpowiedni sposób postępowania z psem, z którym będzie w przyszłości pracował.

 
Czy można starać się o dofinansowanie z Urzędów Pracy na kursy Alteri?

Nie, Alteri nie współpracuje z Urzędami Pracy.

 
Jakie dokumenty otrzymuje się po kursie w Alteri?
Po zakończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenia odbycia kursu instruktorskiego w Alteri wraz z wynikami egzaminu. Natomiast po zakończeniu stażu - dyplom i tytuł Instruktora Szkolenia Psów Alteri.
 
Czy po kursie instruktorskim otrzymuje się świadectwo na druku MEN?

Zaświadczenie potwierdzające posiadanie kwalifikacji zawodowych na drukach MEN dotyczy zawodu Treser psów, którego zadaniem jest "przyzwyczajenie psa do określonych zachowań na rozkaz" oraz "prowadzenie treningu terenowego, z uwzględnieniem nagród i kar". Na kursach Alteri nie tresuje się psów, celem kursów jest ustalenie jak najlepszej relacji pomiędzy opiekunem i jego psem oraz nabycie umiejętności pracy z zespołem człowiek-pies. Z uwagi na wysoki poziom szkoleń prowadzonych w oparciu o wiedzę o zachowaniu zwierząt zawartą w piśmiennictwie z zakresu etologii wszystkie kursy Alteri objęte są patronatem Polskiego Towarzystwa Etologicznego.

 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017