od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
2017 r. 2016 r. 2015 r. 2014 r. 2013 r. 2012 r. 2011 r. 2010 r. 2009 r. 2008 r. 2007 r. 2006 r. 2005 r. 2004 r. 2003 r. 2002 r.
 
 
Kalendarz akcji 2005
      
24 XII 2005 r.  

Jest taka niezwykła noc w roku, gdy zwierzęta mówią ludzkim głosem. Kiedy więc zakończy się wieczerza wigilijna, zaproście Wasze psy do siebie i posłuchajcie. Mają dla Was mnóstwo wspaniałych życzeń. Chcą Wam podziękować za to, że jesteście ich mądrymi przewodnikami i że żyje im się dobrze pod Waszym dachem. Że każdy dzień, gdy robicie coś wspólnie jest jak cudowne polowanie na śnieżnych polach, a wszystko, co Was łączy jest wieczne jak odwieczne prawa natury. Jesteście dla nich najlepszymi przyjaciółmi i to dzięki Wam one zaczęły rozumieć ludzki świat. Posłuchajcie uważnie. Właśnie w tę noc Wasze psy mają jedyną okazję, by Wam podziękować.
My również mamy okazję, by złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia, aby Wasze psy zawsze myślały i "mówiły" o Was jak najlepiej, a Nowy Rok był dla Was kolejnym rokiem cudownej przygody wspólnego bycia razem.

 

23 XII 2005 r.
Radio Kraków wyemitowało reportaż z naszego Ośrodka Szkolenia Psów Asystujących w Brzeźnicy pt. "Ci, którzy żyją dla innych"

17 XII 2005 r.
Podczas mikołajkowego festynu w szkole Podstawowej Nr 53 dzieci miały okazję zobaczyć jak pomocny może być pies asystujący osobie niepełnosprawnej. Dzięki współpracy z Klubem Psich Sportów Alpi mieliśmy możliwość zapoznania dzieci z zasadami obowiązującymi podczas kontaktu z obcymi psami. Natomiast obecność uczestników naszego kursu dogoterapeutycznego zapewniła dzieciom dużo dobrej zabawy w towarzystwie czworonogów.

9 XII 2005 r.
Do Fundacji zawitał kolejny pies, który będzie szkolony w kierunku psa asystującego. Tym razem jest to kremowy goldenek Igor Filobel podarowany nam przez hodowczynię panią Monikę Król.

24 XI 2005 r.
Instruktorzy Alteri certyfikowali psa DORA RACJA An-Dwor będącego własnością pani Urszuli Hebdy, szkolonego pod kierunkiem pana Pawła Duszkiewicza, na psa asystującego. Gratulujemy Dorze :-)

20 XI 2005 r.
W dniach 18-20 listopada odbył się w Krakowie XIII Kongres Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt pod hasłem "Pediatria małych zwierząt". Podczas otwartej sesji behawioralnej wykład na temat systemów hamowania agresji u psów wygłosili specjaliści Fundacji Alteri - Agnieszka Orłowska i Magdalena Samitowska.

16 XI 2005 r.
Silva prezentowała umiejętności psa asystującego w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego oraz Społecznym Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Herberta. Dzięki inicjatywie pani Edyty Sierosławskiej dzieci i młodzież z tych dwu placówek zostaną "rodzicami chrzestnymi" psa zakupionego przez nich dla naszej Fundacji.

15 XI 2005 r.
Na czacie Wprost odbyło się spotkanie z rzecznikiem prasowym Fundacji Alteri - Jackiem Gałuszką

29 X 2005 r.
Dzięki hojności pani Agaty Maciąg, do Fundacji trafiły Canaima i Carlos - dwa czarne 7-tygodniowe labradorki. Pochodzą z krakowskiej hodowli Amon Hen państwa Motyków i zapowiadają się wspaniale.

4 X 2005 r.
Miło nam poinformować, że w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie odbyła się uroczystość przekazania Luny Alteri psa asystującego osobie niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku - Izie Odrobińskiej.

8 X 2005 r.
W Krakowie rozpoczął się organizowany przez Stowarzyszenie Znaczny Stopień Integracji oraz Fundację Alteri program szkoleniowy z zakresu dogoterapii. Program obejmuje dwa uzupełniające się kursy: dotyczący wiedzy z zakresu dogoterapii oraz umiejętności szkolenia psa terapeuty i pracy z nim.

2 X 2005 r.
Silva Alteri po raz kolejny prezentuje umiejętności psa asystującego uczestnikom kursu Metody Silvy Polska w ramach akcji "Futrzasta Silva"

1 X 2005 r.
W październikowym numerze "Przyjaciela Psa" tematem miesiąca są "Asystenci i przewodnicy".

1 X 2005 r.
Otwarcie Ośrodka Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy. Tu będą uczyć się i wychowywać czworonożni adepci sztuki asystowania. Tu także Fundacja prowadzić będzie weekendowe szkolenia trenerskie i kursy tematyczne.

30 IX 2005 r.
Funt Alteri przeszedł z powodzeniem swój pierwszy sprawdzian i został zakwalifikowany do szkolenia w kierunku psa asystującego.

28 IX 2005 r.
Fundacja Alteri podpisała umowę sponsoringową z Firmą Royal Canin. Wszystkie psy szkolone przez nas w kierunku nabycia umiejętności psa asystującego otrzymywać będą najlepszej jakości karmę starannie dobraną do ich indywidualnych potrzeb przez wysokiej klasy specjalistów do spraw dietetyki.

23 IX 2005 r.
Instruktorzy Fundacji Alteri orzekli zgodnie, że pomimo wysokiego stopnia wyszkolenia i łagodnego, przyjaznego usposobienia, ze względu na zbyt słabą odporność psychiczną Amba Alteri nie spełnia warunków kwalifikujących ją do pracy jako pies asystujący. Amba wykazuje znaczną negatywną podatność na zmienne elementy środowiska i praca na zewnątrz okazuje się być dla niej zbyt stresująca. Mając na uwadze fakt, iż konfrontacja z nowymi sytuacjami jest dla niej zbyt dużym obciążeniem, najlepszym rozwiązaniem jest umożliwienie jej zrytualizowanego spokojnego trybu życia w warunkach domowych, gdzie czuje się najlepiej.

18 IX 2005 r.
Alteri bierze udział w Święcie Organizacji Pozarządowych w Krakowie

17 IX 2005 r.
Zapraszamy do udziału w imprezie "Podgórska Jesień Kulturalna" organizowanej przez Dom Kultury "Podgórze". W sobotę (17 IX) w godzinach 11.00 - 13.00 w Parku Bednarskiego w Krakowie odbędzie się VIII już Podgórska Aukcja Psów, której towarzyszyć będzie wybór najpiękniejszego kundelka Krakowa. W trakcie trwania imprezy zasięgnąć będzie można porad z dziedziny weterynarii i kynologii oraz obejrzeć prezentację możliwości psów asystujących szkolonych przez naszą Fundację.

9 IX 2005 r.
Nasza Luna Alteri dzielnie sekunduje swojej pani w staraniach o objęcie leczeniem wszystkich chorych na Stwardnienie Rozsiane, towarzysząc jej podczas wszystkich spotkań i wywiadów. My również zapraszamy do oglądnięcia materiału filmowego TV POLSAT na ten temat.

8 IX 2005 r.
Dziś miały miejsce inauguracyjne zajęcia kursu Podstawy Pracy z Psem (PPP) w Ośrodku Szkolenia Fundacji Alteri w Zabrzu.

18-27 VIII 2005 r.
Pracowite Wakacje z Psem 10-dniowy obóz szkoleniowy na pojezierzu suwalskim

12 VIII 2005 r.
Do Fundacji na sprawdzian przyjechał 7-tygodniowy czekoladowy labradorek Funt z hodowli Diamantecane.

9 VIII 2005 r.
W Wiadomościach Programu I TV Polskiej Luna reprezentowała Alteri podpisując się czterema łapami pod kampanią "Pies na receptę"

3 VIII 2005 r.
Ukazuje się kolejny artykuł o Izie i Lunie w Życiu Warszawy pt. "Iza ma już superpsa"

9-10 VII 2005 r.
Odbywa się Alterowskie Spotkanie Integracyjne ASI 2005, podczas którego wszystkie osoby niepełnosprawne posiadające psy szkolone pod kierunkiem Alteri miały okazję by się poznać, wymienić doświadczeniami i podnieść swoje umiejętności.

7 VII 2005 r.
W Życiu Warszawy ukazał się artykuł o Izie i Lunie Alteri pt. "Najmądrzejszy pies w mieście"

7 VI 2005 r.
Współpracujący dotychczas ze Stowarzyszeniem Krakowski Ośrodek Szkolenia Psów Ovari stał się integralną częścią Fundacji Alteri.

6 VI 2005 r.
Po zatwierdzeniu przez Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej Alteri została ustanowiona Fundacja Alteri.

3 VI 2005 r.
Podczas pikniku integracyjnego w Parku Jordana, będącego kontynuacją imprez związanych z obchodami VI Tygodnia Osób Niepelnosprawnych, można było spotkać się z naszymi psami asystującymi i pobawić na torze przeszkód.

1 VI 2005 r.
Z okazji obchodów VI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych pod hasłem "Kocham Kraków z Wzajemnością" na Rynku Głównym w Krakowie zobaczyć można było pokaz pracy psów asystujących Alteri.

VI 2005 r.
W Poradniku Domowym ukazuje się obszerny materiał o Alteri w ramach cyklu "Bliskie spotkania"

29 V 2005 r.
Silva Alteri prezentuje umiejętności psa asystującego w ramach akcji "Futrzasta Silva"

21-22 V 2005 r.
Alteri bierze udział w projekcie Akademii Dżoka

19 V 2005 r.
W Gazecie Wyborczej ukazuje się artykuł pt. "Luna asystentka, czyli pies, który podaje telefon" o Izie i Lunie Alteri

15 V 2005 r.
Silva Alteri wzięła udział w I memoriale im. Andrzeja Woźniakowskiego, zawodach wg regulaminu MPPT w Krakowie

2 V 2005 r.
4-miesięczna Amba reprezentowała Alteri podczas Wystawy Psów Rasowych w Bydgoszczy. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Józefowi Jankowskiemu i Bydgoskiemu Oddziałowi Związku Kynologicznego za pomocną dłoń wyciągniętą w naszym kierunku podczas tej tłumnej imprezy i umożliwienie zaprezentowania przyszłego psa asystującego, a także Fundacji "Właśnie Tak" za miejsce pod dachem ich stoiska. W Bydgoszczy mała bernenka Amba stawiała też pierwsze kroki przy wózku elektrycznym.

29 IV - 3 V 2005 r.
Wykładowcy Alteri prowadzą zajęcia i wykłady dotyczące pracy z psem metodą behawioralną podczas II Klubowego Zjazdu Hovawartów organizowanego we współpracy ze Związkiem Kynologicznym w Polsce

28 IV 2005 r.
Do grona firm, ktore przekazują jedzenie dla naszych psów dołączyła Firma STOPA , wyłączny importer produktów EUKANUBA.

22-24 IV 2005 r.
Instruktorzy Alteri prowadzą wykłady podczas Międzynarodowego Seminarium "Psy dla niepełnosprawnych" w Warszawie

IV 2005 r.
Czasopismo "Mój Pies" publikuje materiał o pracy psów asystujących w Niemczech oraz wywiad z Magdą Samitowską - instruktorem Alteri.

28 III 2005 r.
Do o naszej akcji przyłączyli się dystrybutorzy karm Bento Kronen i Gilpa.

24 III 2005 r.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim sympatykom naszej działalności oraz miłośnikom psów życzymy zdrowych i pogodnych Świąt w prawdziwie wiosennym nastroju oraz smacznego jajka i pogody ducha.

15 III 2005 r.
Do grona naszych podopiecznych dołączyła suczka rasy berneński pies pasterski o imieniu Amba Alteri .

1 III 2005 r.
Alterowskie psy składają wizytę młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 4 w Krakowie

17 II 2005 r.
Alteri podpisuje kolejną umowę z Urzędem Miasta Krakowa na realizację grantu "Aktywacja osób niepełnosprawnych ruchowo, wpływ na wzrost ich samodzielności i akceptacji społecznej przez samodzielne wyszkolenie psa."

 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017