od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
2017 r. 2016 r. 2015 r. 2014 r. 2013 r. 2012 r. 2011 r. 2010 r. 2009 r. 2008 r. 2007 r. 2006 r. 2005 r. 2004 r. 2003 r. 2002 r.
 
 
Kalendarz akcji 2008

17 XII 2008 r.
Miło nam poinformować, że kolejny nasz pies PANDORA ALTERI Zebra został przekazany i u boku Konrada podjął pracę psa asystującego.

25 IX 2008 r.
W hali widowiskowo-sportowej w Przodkowie (woj. pomorskie) odbędzie się VI Powiatowy Dzień Sportu Osób Niepełnosprawnych.  W przerwie rozgrywanego turnieju gier, w którym rywalizować będą zarówno dzieci jak i dorośli, canac - Centrum Edukacji Kynologicznej w imieniu fundacji Alteri przeprowadzi pokaz pracy psa asystującego osobie niepełnosprawnej.
Organizatorami zawodów są: Starosta Kartuski, Wójt Gminy Przodkowo i Stowarzyszenie "Tacy Sami"

20 IX 2008 r.
Rozpoczyna się (tym razem w Warszawie) kolejna edycja kursu instruktorskiego na Trenera Alteri.

29 VIII 2008 r.
Do grona pretendentów na psa asystującego, dzięki hodowczyni Kasi Sakławskiej-Badziukiewicz, trafiła malutka czarna labradorka TAJGA ALTERI YARISKA Psia Cometa

1-11 VIII 2008 r.
Fundacja Alteri wraz z Fundacja "Mały Piesek Zuzi" zaprasza osoby zainteresowane dogoterapią na obóz szkoleniowy w Kopernicy.

4 VII 2008 r.
Informujemy, że znak Fundacji ALTERI został objęty prawem ochronnym (Z-304797) przez Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej. Prawo ochronne trwa od 12.01.2006 r.

19 VI 2008 r.
Zapraszamy na wakacyjny Intensywny Kurs Instruktorski na Trenera Alteri

6 VI 2008 r.
Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka w Parku Jordana, będący kontynuacją imprez związanych z obchodami IX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych.
Zapraszamy wszystkich właścicieli psów oraz osoby zainteresowane tematyką kynologiczną do wspólnego spędzenia czasu ze szkoleniowcami Alteri (trenerami, instruktorami) oraz psami asystującymi. Chcemy, aby tym co połączy w tym dniu uczestników pikniku - osoby niepełnosprawne, zdrowe, dorosłych i dzieci były wspólne zainteresowania, pasje i marzenia. A wszystko to przy wspólnej zabawie. Pokażemy jak szkolić swojego psa, jak spędzać z nim wolny czas i jak wykorzystać jego potencjał. Specjalne atrakcje przewidziano dla dzieci w dniu ich święta. , można będzie spotkać się z naszymi psami i pobawić na torze przeszkód. Zapraszamy dzieci do naszego stoiska :-)

3 VI 2008 r.
TESCO, pierwsza sieć handlowa w Polsce przyjazna osobom niepełnosprawnym z psami.
Kilkanaście a może kilkadziesiąt telefonów, kilkanaście odebranych i wysłanych maili, jedno spotkanie, potem długie dyskusje i negocjacje, a następnie poprawki i akceptacja i... udało się. Od 2 czerwca wszystkie sklepy sieci Tesco są otwarte dla osób, którym towarzyszy pies asystujący/przewodnik. To daje ok. 300 miejsc w Polsce, w których osoby te będą mogły swobodnie zrobić zakupy razem z psem. Wiemy, że to kropla w morzu potrzeb, ale wierzymy też, że inni pójda za przykładem i tym samym już wkrótce psy pomagające osobom niepełnosprawnym będą mogły pelnić swoją rolę w każdym miejscu w Polsce.

31 V 2008 r.
Z okazji obchodów IX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych na Rynku Głównym w Krakowie jak co roku spotkać się można będzie z instruktorami Alteri i naszymi psami asystującymi. Gorąco zapraszamy.

17 V 2008 r.
Miło nam poinformować, że Pani Magdalena Kozłowska i Pan Michał Stawiarski wstępują w związek małżeński. Ceremonia odbędzie w kościele Franciszkanów w Krakowie, a Państwo Młodzi zwrócili się do swoich gości z prośbą o przekazanie darowizn na rzecz naszej fundacji. Za szczodry gest serdecznie dziekujęmy i życzymy dużo szczęścia na nowej drodze życia.

10 V 2008 r.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy na plenerową imprezę pn . "Dzień Organizacji Pozarządowych" . Tegoroczne spotkanie odbędzie się 10 maja na Rynku Głównym w godzinach 14:00 - 19 :00.

19 IV 2008 r.
Rozpoczyna się kurs kontynuacyjny z zakresu Obedience. Zajęcia odbywać się będą w soboty w Ośrodku Szkolenia Psów w Brzeźnicy.

9 IV 2008 r.
Fundacja Alteri została zaproszona na posiedzenie Komisji Nadzwyczajnej "Przyjazne Państwo" celem przedstawienia propozycji nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, dotyczących dostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych korzystających w ramach rehabilitacji społecznej z pomocy psa. Mamy nadzieję, że nasze starania zmierzające do wprowadzenia statusu psa asystującego do prawa polskiego i wejścia w życie odpowiednich ustaw przybiorą pomyślny obrót.

3 IV 2008 r.
Telewizja TVN wyemitowała reportaż poruszający problem niedostępności obiektów użyteczności publicznej dla osób niepełnosprawnych korzystających z pomocy psów. Fakty TVN

2 IV 2008 r.
Trenerzy Alteri przeprowadzili zajęcia teoretyczne i warsztaty dla studentów Fizjoterapii UJ w Krakowie, przybliżając problematykę dotyczącą możliwości wykorzystania psa w rehabilitacji i terapii osób chorych.

23/24 III 2008 r.

BAJKOWYCH ŚWIĄT!

Bajkowych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych spokojem, radością i nadzieją,
życzy wszystkim w imieniu całej Fundacji Alteri
nasz najmłodszy "pisklak"
Bajka Alteri Edea Angus

9 III 2008 r.
W dniu dzisiejszym podpisaliśmy porozumienie, na mocy którego Fundacja Alteri i Fundacja "Mały Piesek Zuzi" będą ze sobą współpracować w celu realizacji wspólnych dla obu fundacji celów statutowych.

26 II 2008 r.
Dzięki życzliwości Państwa Anny i Marcina Żarskich do ośrodka szkoleniowego w Brzeźnicy przybyła BAJKA ALTERI EDEA Angus. Suczka jest aktualnie w trakcie testów i wszystko wskazuje na to, że ma wszelkie predyspozycje, aby rozpocząc szkolenie w kierunku psa asystującego.

22 II 2008
Miło nam poinformować, iż Powszechny Zakład Ubezpieczeń S. A. Oddział w Krakowie zawarł z Fundacją Alteri umowę prewencyjną, na mocy której przekaże na rzecz naszej organizacji darowiznę w wysokości 11 000 zł. Środki te zostaną wykorzystane, zgodnie z życzeniem darczyńcy, na dofinansowanie działań związanych z pozyskiwaniem i szkoleniem psów asystujących. Założeniem Funduszu Prewencyjnego PZU S.A., z którego przekazana zostanie darowizna, jest wspieranie inicjatyw mających na celu zapobieganie powstawaniu lub zmniejszanie skutków wypadków ubezpieczeniowych. Tak misja jak i działalność Alteri w pełni wpisują się w tak sformułowaną idee funduszu.

19 II 2008 r.
Dzisiaj o 12.00 skończyło się głosowanie internautów w konkursie Blog Roku 2007. Blog Blondyn i Blondyna zajął 3 miejsce (799 głosów) w kategorii "Ja i moje życie". Magda i Igor dziękują wszystkim, którzy na nich głosowali, wspierali ich i im kibicowali, a my gorąco gratulujemy - trzecie miejsce to na prawdę ogromny sukces!

9 II 2008 r.
W Ośrodku Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy rozpoczęła się kolejna edycja kursu instruktorskiego na Trenera Alteri.

styczeń 2008 r.
Strona www.piesasystent.byd.pl o "porcelanowej" Aśce, która porusza się na wózku i biszkoptowej labradorce Silvie - psim asystencie, który towarzyszy i pomaga swojej Pani w pracy, na spacerach i wakacyjnych "voyages" zakwalifikowała się do II etapu konkursu na Blog Roku 2007.W konkursie bierze także udział blog Blondyn i Blondyna o przygodach, wzlotach i upadkach oraz wspólnym życiu Blondyna i Blondyny. Blondyn to Igor, golden z Fundacji Alteri, który jest psem asystującym. Natomiast Blondyna to Megi - chora na zanik mięśni miłośniczka psów i zwierząt wszelkiej maści.

6 I 2008 r.
Pragniemy zaprosić Państwa do wysłuchania audycji Barbary Gawryluk o SILVIE ALTERI ANANIE Marivet, psie asystującym przekazanym przez naszą Fundację w październiku ubiegłego roku. Audycja będzie emitowana w Radio Kraków w niedzielę 6 stycznia 2008 r. o godzinie 12:10 (reportażu można posłuchać na stronie Radia Kraków )

2 I 2008 r.
Miło nam poinformować, że Firma Royal Canin przedłużyła umowę sponsoringową z naszą Fundacją na 2008 rok. W dalszym ciągu wszystkie psy szkolone przez nas w kierunku nabycia umiejętności psa asystującego otrzymywać będą najlepszej jakości karmę starannie dobraną do ich indywidualnych potrzeb przez wysokiej klasy specjalistów do spraw dietetyki.
 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017