od 2002 r.
    tresura psów
 
Człowiek - pies.
Wyjątkowe partnerstwo.

 

facebook


 
         
 

 

 

 

       
Wyszukaj na stronie Alteri:         
 
2017 r. 2016 r. 2015 r. 2014 r. 2013 r. 2012 r. 2011 r. 2010 r. 2009 r. 2008 r. 2007 r. 2006 r. 2005 r. 2004 r. 2003 r. 2002 r.
 
 
Kalendarz akcji 2007
     

24 XII 2007 r.

Pierwszą gwiazdkę zawsze można znaleźć w psich oczach.
Życzymy wszystkim pogodnych, spokojnych Świąt
oraz pomyślnego nowego roku.
5 XII 2007 r. - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

Wszystkim Wolontariuszom składamy najserdeczniejsze życzenia!
Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.
Wolontariat to przygoda, wyzwanie, radość bezinteresownego dawania. Wolontariat to także nasza "iskierka" - iskierka nadziei na lepsze dni.

Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy za ich pracę i szczere zaangażowanie

19 X 2007 r.
Impreza uroczystego przekazania psów asystujących z naszej Fundacji
objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego
W piątkowy wieczór, 19 października o godzinie 18 w Centrum Sztuki "Moliere" przy ulicy Szewskiej 4 w Krakowie odbędzie się impreza uroczystego przekazania kolejnych trzech psów asystujących osobom niepełnosprawnym ruchowo, organizowana przez naszą Fundację.
Proces szkolenia psów asystujących wymaga dużego nakładu pracy zarówno ze strony szkoleniowców, samych psów jak i przyszłych opiekunów. Chcielibyśmy, aby ten wysiłek został zauważony i doceniony. Impreza uroczystego przekazania psów asystujących będąca zwieńczeniem 18-miesięcznego cyklu szkoleniowego wydaje się być do tego doskonałą okazją.
W jej czasie osoby niepełnosprawne, którym przekazywane są psy, prezentują i wyjaśniają w jaki sposób ich nowy psi asystent ułatwia im codzienne funkcjonowanie, zwiększając w ten sposób zakres ich samodzielności. Wszystkie wystąpienia mają charakter autorski i są przygotowywane indywidualnie przez osoby niepełnosprawne, do których trafią psy.
Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej imprezie będzie wystawa projektu ośrodka szkoleniowego psów asystujących Alteri.

Wszystkich naszych Przyjaciół serdecznie zapraszamy

29 IX 2007 r.
W ramach pomocy dla Fundacji Azylu pod Psim Aniołem nasi trenerzy zorganizowali w Warszawie warszaty szkoleniowe dla wolontariuszy, którzy przygotowują bezdomne psiaki do adopcji. Wiecej o programie "Pozytywne psie wibracje" można przeczytać na stronie Fundacji

7 IX 2007 r.
Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Społecznych powstało w Krakowie Centrum Informacji o Psach Asystujących działające na rzecz popularyzacji idei psa asystującego wśród niepełnosprawnych mieszkańców Krakowa.
Centrum funkcjonuje w trybie dyżurów eksperckich prowadzonych w ciągu tygodnia w następujących godzinach: wtorek 11-16, środa 14-19 i piątek 10-15.
Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać tam wszelkie informacje na temat:
- zakresu pomocy jaką pies może nieść osobom niepełnosprawnym
- warunków uzyskania psa asystującego od Fundacji przez osoby niepełnosprawne
- udziału osób niepełnosprawnych w szkoleniach psów w zakresie podstawowego posłuszeństwa oraz kursach trenerskich prowadzonych przez Fundację.
Centrum Informacji o Psach Asystujących
os. Centrum C 10, 31-931 Kraków, tel. 12 642 21 56 w.21, e-mail: centrum@alteri.pl

7 IX 2007 r.
W ramach współpracy z organizacjami dogoterapeutycznymi Alteri bierze udział w konferencji "Animaloterapia, moda czy metoda" w Warszawie, wyglaszając prelekcję pt. Korzyści rehabilitacji i terapii z udziałem psów

11 VIII 2007 r.
Zapraszamy hodowców do udziału w kolejnej edycji kursu tematycznego PET-SET

11 VIII 2007 r.
Alteri gości na obozie szkoleniowym dla dogoterapeutów zorganizowanym przez Fundację Mały Piesek Zuzi w Kopernicy

21 VII 2007 r.
W Ośrodku Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy rozpoczyna się kolejna edycja kursu instruktorskiego na Trenera Alteri.

14 VII 2007 r.
W Ośrodku Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy rozpoczyna się kolejna edycja kursu instruktorskiego na Aspiranta Alteri.

7-8 VII 2007 r.
Specjalista Fundacji Alteri Andrzej Kłosiński zaprasza na dwudniowe seminarium "Pies - najlepszy przyjaciel człowieka czy kameleon ewolucji".

30 VI 2007 r.
Zapraszamy hodowców do udziału w zajęciach kursu tematycznego PET-SET

10 VI 2007 r.
Z okazji promocji książki najnowszej książki Barbary Gawryluk pt "Dżok, legenda o psiej wierności" mieliśmy okazję zapoznać zebranych gości z ideą psa asystującego i jego ważną rolą jaką odgrywa w życiu osób niepełnosprawnych.

7 VI 2007 r.
Do Alteri zawitał nowy kandydat na psiego asystenta malutki goldenek CYMES ALTERI Duma Regionu

1 VI 2007 r.
Podczas pikniku integracyjnego z okazji Dnia Dziecka w Parku Jordana, będącego kontynuacją imprez związanych z obchodami VIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, można będzie spotkać się z naszymi psami i pobawić na torze przeszkód. Zapraszamy dzieci do naszego stoiska :-)

26 V 2007 r.
Dzień otwarty z Fundacją Alteri w Grotnikach k/Łodzi.

25 V 2007 r.
Z okazji obchodów VIII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych na Rynku Głównym w Krakowie jak co roku spotkać się można było z psami i instruktorami Alteri, a o godz. 15:20 oglądnąć na estradzie pokaz pracy naszych psów asystujących.
24 V 2007 r.
W Ośrodku Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy rozpoczynają się kursy kontynuacyjne dla absolwentów szkoleń PPP.

20 IV 2007 r.
Wykład pt. "Na psa urok! Możliwości rehabilitacji i terapii z udziałem psów" zorganizowany przez Alteri podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Psycho-Tropy, czyli przegląd ścieżek terapeutycznych"

17 IV 2007 r.
Urząd Miasta Krakowa podpisał z nami kolejną umowę na realizację projektu "Szkolenie psów asystujących dla osób niepełnosprawnych."

5 IV 2007 r.
Miło nam poinformować, że do grona naszych psów przygotowywanych do pracy w roli psa asystującego dołączyła biszkoptowa labradorka Axa.

29 III 2007 r.
Instruktorzy Alteri prowadzili zajęcia teoretyczne i warsztaty dla studentów Fizjoterapii UJ w Krakowie, przybliżając problematykę dotyczącą możliwości wykorzystania psa w rehabilitacji i terapii osób chorych.

21 III 2007 r.
Nasze psiaki były z wizytą u dzieci z Zespołu Szkół w Zalasiu, gdzie dały pokaz możliwości pracy psa asystującego.

11 III 2007 r.
W najbliższym odcinku programu "Integracja" w niedzielę 11 marca na TVP3 będzie można zobaczyć Izę z naszą Lunę, która jest jej psem asystującym. Serdecznie zapraszamy.

17 II 2007 r.
Gościliśmy w naszym Ośrodku szefa Instytutu Psychologii Społecznej na Uniwersytecie w Sorbonie Ewę Drozdę, która swoimi wykładami nt. komunikacji interpersonalnej uświetniła bieżącą edycję kursu aspiranckiego Alteri.

8 i 10 II 2007 r.
W Ośrodku Szkolenia Psów Asystujących Fundacji Alteri w Brzeźnicy rozpoczyna się kolejna edycja kursu instruktorskiego na Trenera Alteri.

1 II 2007 r.
Miło nam poinformować, że firma Avon Cosmetics Polska wyraziła chęć współpracy z naszą fundacją. Nasza labradorka Canaima Alteri Amon Hen, przygotowywana do roli psa asystującego, będzie towarzyszyła jednemu z pracowników firmy Avon, a jednocześnie naszemu trenerowi, w jego codziennych obowiązkach. Celem tych wizyt jest przygotowanie psa do przebywania w dużych skupiskach ludzi. Dodatkowo, pies nauczy się pomagać swojemu przyszłemu opiekunowi w warunkach jakie stwarza atmosfera firmy. Tak przygotowany pies zwiększy samodzielność osoby niepełnosprawnej ruchowo także w pracy zawodowej.

 
   
 

   Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

ALTERI © 2017